Kontakt na HPZS MuckovKontakt na Horské služby v BeskydechKontakt na Horské služby v JeseníkáchKontakt na Horské služby v Orlických horáchKontakt na Horské služby v KrkonošíchKontakt na Horské služby v Jizerských horáchKontakt na Horské služby v Krušných horáchKontakt na Horské služby na Šumavě

Oblasti:

mapa
Horský podpůrný záchranný spolek Muckov
<< zpět

JÁ SKLEROTIK - ZELÍ

Nevím,jestli to způsobila moje skleróza,nebo je to jen tím,že jsem tentokrát nebyl

na bedně.V každém případě jsem úplně zapoměl poblahopřát vítězům tradiční

soutěže o nejlepší kysané zalí,která se konala tradičně 24.12.,tentokrát v restauraci

Sparta v Litoměřicích.  GRATULUJI

Petr

Tradiční Zelí roku opět nezklamalo
Tentokrát v útulném salonku pohostinné restaurace Sparta v Litoměřicích proběhl X.ročník soutěže o Kysané zelí roku. Bohužel už asi nikdo nezjistí, kolikátý ročník to vlastně je, ale já pamatuji tuto chvályhodnou akci od začátku osmdesátých let minulého století a to již byla soutěž zavedená. Pamětníci. Ozvěte se!
Tradice se musí dodržovat a tak na Štědrý den dopoledne opět zavonělo zelí šlapané tradičně a s láskou, aby se porota složená ze znalců i soutěžících v jedné osobě mohla ochotně oddat degustačním povinnostem.
A letos byla kvalita opravdu vysoká. Zajímavostí je, že tentokrát se všichni soutěžící přiznali, že jim zelí kvasilo nějak divně. Přesto se pečlivostí prokvasili ke vzorkům velmi kvalitním.
A výsledkově nezůstal proti loňsku kámen na kameni. Tradiční okupovatelé předních pozic Petr Prudký a Martin Lívonec se tentokrát museli sklonit před mou stříbrnou lahodou a (nevíme jak je to možné) před mňamkou z Levínského pahorku předloženou Vojtou Košárkem. Ten vyhrál přesně po 20 letech. Tak Vojto gratuluji a zase za 20 let jo.
Všichni účastníci si dopoledne užili a již nyní se těší na prodloužení tradice v roce příštím.
Radim Novák